Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 14. dubna (pardubickykraj.cz, VS ČR) - Věznice Pardubice, kde se během nouzového stavu rozvinula výroba ochranných roušek a ochranných štítů by mohla rozšířit svou výrobu o ochranné pláště pro zdravotníky.  V současné době nemocnice Pardubického kraje řeší úpravu střihu plášťů tak, aby bylo možné je šít například v krejčovských dílnách sociálních služeb, v pardubické věznici či přímo v samotné nemocnici.

„Plášťů všech druhů je v současné době opravdu méně, než bychom potřebovali, a proto je v tuto chvíli řešením začít pláště se zjednodušeným střihem šít vlastními silami. Naše nemocnice v tuto chvíli nechala rozebrat střih a ve spolupráci s věznicí připravuje zkušební kusy dle tohoto připravovaného manuálu. Paralelně s tím řeší nemocnice dodávku netkané textilie od společností Polytex. K tomu jsme zdarma obdrželi tři role netkané textilie od společnosti Finish Dašice a se svitavským Fibertexem jednáme o dalších dodávkách,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Zároveň, pokud se ukáže tento způsob jako možný, oslovíme poskytovatele sociálních služeb, kteří disponují potřebnými dílnami, zda by se do výroby také nezapojili.

"Předpokládám, že bychom následně manuál mohli zveřejnit stejně tak, jako to udělali různé iniciativy například s výrobou ochranných štítů na 3D tiskárnách,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

zdroj

Sdílet článek

Facebook
Platforma X