Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 30. května (VS ČR) - Do unikátního projektu se zapojilo pět odsouzených z Vazební věznice Praha-Ruzyně. Zahájili rekvalifikační kurz pro řidičské oprávnění skupin D a C a danou profesní přípravu. Odsouzení, kteří absolvují tento rekvalifikační kurz, budou mít oprávnění k řízení autobusu a nákladního vozidla. Projekt je realizován ve Vazební věznici Praha Ruzyně, pod záštitou Úřadu práce ČR - kontaktního pracoviště Praha 6 a ve spolupráci s Autoškolou Zelená.

Rekvalifikační kurz se skládá ze dvou částí, a to z části teoretické, u které je časová dotace 140 vyučujících hodin, a z části praktické, tedy jízd, u kterých je časová dotace závislá na typu dosaženého řidičského oprávnění. Celková délka kurzu je maximálně tři měsíce.

Odsouzení, kteří jsou do tohoto kurzu zapojení, jsou pečlivě vybírání a musí splnit jasná výběrová kritéria, jako je psychická a zdravotní způsobilost, délka trestu a osobnostní předpoklad k dané profesi. Po absolvování rekvalifikačního kurzu se tímto zvyšuje možnost zařazení po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody zpět na trh práce. V současné době je právě profese řidiče autobusu či řidiče nákladního vozidla jednou z nejžádanějších a nejvyhledávanějších profesí na českém pracovním trhu.

 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X