Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

28.1.2024 od 16:00 do 19:00

PRAHA 26. ledna (VS ČR, HC Sparta) - Vězeňská služba České republiky se letos poprvé představí na dobročinné akci Sparta vzdává hold, kterou hokejový klub Sparta Praha prezentuje a oceňuje složky integrovaného záchranného systému. Nedělního dobročinného utkání mezi HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec se zúčastní i Vězeňská služba České republiky, která zde seznámí návštěvníky utkání s prací a posláním sboru a zájemcům nabídne i příležitost posílit řady toho druhého nejpočetnějšího ozbrojeného sboru v ČR.

Hokejová Sparta oceňuje hasiče, vojáky, policisty a záchranáře už patnáct let. Za tu dobu dokázala pro dobročinné složky Integrovaného záchranného systému a Armády ČR vybrat téměř sedm milionů korun. Cílem letošního ročníku, určeného především záchranářům a operátorům tísňové linky je vybrat co nejvyšší částku pro dobročinné nadace, ale zejména připomenout základy první pomoci. A to před více než 15 tisíci fanoušky v O2 aréně a dalšími stovky tisíc diváků u televizních obrazovek a na sociálních sítích.

Vězeňská služba ČR bude mít v neděli na stadionu prezentační stánek, ve kterém návštěvníky seznámí s fungování a posláním sboru. K vidění zde budou služební uniformy  příslušníků sboru i tzv "zásahové jednotky" ENO (Eskorta nebezpečných osob), donucovací prostředky používané ve věznicích, ale také zakázané předměty zabavené vězněným osobám. Zájemcům o práci ve vězeňské službě budou k dispozici  nejen veškeré potřebné informace, ale také náboroví specialisté i příslušníci sboru. 

Sdílet událost

Nadcházející události

3.5.2024

od 10:00

Pieta Pražského povstání

U příležitosti výročí Pražského povstání se v prostorách někdejšího nacistického popraviště tzv. Sekyrárny ve VVaÚpVZD Praha Pankr...

Sdílet událost