Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

22.2.2022 od 17:00 do 18:00

Přijďte v úterý 22. 2. 2022  podpořit oběti u příležitosti Evropského dne obětí trestných činů a společně s námi zvýšit povědomí o jejich právech a potřebách, které jsou často přehlíženy. Uspořádali jsme společně s Probační a mediační službou, Mezinárodním vězeňským společenstvím a dalšími partnery mnoho aktivit, které věnují prostor obětem. Nenechte si je proto ujít!  Celý den vyvrcholí od 17 hodin v Praze na Žižkově, kde si můžete přečíst unikátní vzkazy obětí a užít si další aktivity na programu.

Program: 

- zveřejnění vzkazů, které oběti píšou obětem

- pro milovníky umění se uskuteční komentovaná prohlídka stávající  výstavy Sváteční umění ve spolupráci s galerií Atria; kurátorem výstavy je Ondřej Horák (Fuczik) (17 hod.)

- nebude chybět ani  symbolický happening k tématu obětí, který připravily vystavující umělkyně Eva Jiřička a Mira Gáberová; zapojte se a společně vyjádříme podporu obětem (17.30 hod.)

Sdílet událost

Nadcházející události

3.5.2024

od 10:00

Pieta Pražského povstání

U příležitosti výročí Pražského povstání se v prostorách někdejšího nacistického popraviště tzv. Sekyrárny ve VVaÚpVZD Praha Pankr...

Sdílet událost

11.6.2024

od 15:00

9. ročník Yellow Ribbon Run

9. ročník Yellow Ribbon Run bude věnován mužům s trestní minulostí. Cílem závodu je upozornit na problémy se začleňováním lidí s t...

Sdílet událost