Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 19. září (VS ČR) - Letošní účast na Dnech NATO znamenala pro Vězeňskou službu ČR příležitost představit veřejnosti úspěchy a pokrok v oblasti vězeňství a reintegrace pachatelů trestné činnosti, kterých se podařilo dosáhnout v uplynulých třiceti letech. Právě toto výročí si totiž vězeňská služba v letošním roce připomíná. Expozice umístěná v několika prezentačních stanech byla zaměřená nejen na představení aktuálního stavu vězeňství, ale také na vývoj v posledních letech i desetiletích. Dynamická ukázka divákům nabídla překvapení, neboť byla inspirována provedením eskorty vězněné osoby k soudnímu jednání s využitím letecké podpory vrtulníkem.

Na letošním ročníku Dnů NATO se návštěvníci seznámili s výchovnými aspekty vězeňství prostřednictvím prezentace výchovných a vzdělávacích programů. Statická expozice Vězeňské služby České republiky představila vozový park, který se mezi návštěvníky přehlídky těší tradičně velkému zájmu. Vězeňská služba představila také nové ubytovací kapacity, nové vzdělávací a výchovné programy a samozřejmě i činnost Středního odborného učiliště. Zvláštní pozornost byla věnována také rozšíření detenčních zařízení, modernizaci výstroje a výzbroje a ukázkám nepovolených předmětů, které byly vězňům zabaveny a vždy přitahují zvědavé návštěvníky.

Vězeňská služba České republiky má význačné místo mezi ozbrojenými bezpečnostními sbory České republiky. Jejím posláním je nejen zajišťovat výkon vazby, výkon trestu odnětí svobody či výkon zabezpečovací detence, ale také zajistit ochranu pořádku a bezpečnosti při výkonu soudnictví a činnosti státních zastupitelství a ministerstva spravedlnosti. Byla založena v roce 1993 při vzniku nového českého státu. Vězeňská služba se poprvé zúčastnila na Dnů NATO v roce 2003 a od té doby se stala pravidelným účastníkem této události. Vězeňská služba ČR jako druhý největší bezpečnostní sbor se na organizaci akce podílí rovněž zajištěním prací při přípravě areálu.

Sdílet článek

Facebook
Platforma X