Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 5. května (VS ČR) – Navzdory přijatým opatřením, které mají zamezit šíření nakažlivých onemocnění, se dnes bez účasti veřejnosti v prostorách tzv. pankrácké sekyrárny v areálu Vazební věznice Praha Pankrác uskutečnil komorní pietní akt k uctění památky obětí nacistické okupace a zvláště těch, kteří zde byli v letech 1943 až 1945 popraveni gilotinou. Vzhledem k současné situaci, kdy je nezbytné omezovat sociální kontakty, nebylo možné uspořádat pietní akt tradičním způsobem jako v předešlých letech.

Nechtěli jsme, aby tato událost, kterou si každoročně připomínáme, a která je pro nás stále tak naléhavá a důležitá, zůstala stranou pozornosti, a proto jsme se rozhodli uspořádat pietní akt komorním způsobem bez osobní účasti zástupců ústavních činitelů, státních orgánů, orgánů veřejné samosprávy a dalších organizací, uvedl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal. Jsme velmi rádi, že instituce a organizace zaslaly věnce a květinové dary, které jsme jejich jménem položili ke gilotině, jíž bylo za války popraveno 1075 osob.  Věříme, že příští rok budeme moci uctít památku obětí dob nesvobody a útlaku obvyklým způsobem a že se na tomto pietním místě shromáždíme všichni osobně, dodal.

Věnce a květiny k uctění památky obětí nacistické okupace zaslal například prezident republiky, předsedové obou komor parlamentu, předseda vlády, ministryně spravedlnosti, pražský primátor či starostka městské části Praha 4.          

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.