Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 17. září (VS ČR) - Minulý týden zavítali do České republiky ředitelé čtyř saských věznic v rámci pokračování projektu česko-saské přeshraniční spolupráce.

Návštěva navázala na úspěšnou hospitaci ředitelů čtyř českých věznic v Sasku na konci letošního června. Hosty ze Saska v úvodu přivítal náměstek ministryně spravedlnosti Jeroným Tejc a náměstek generálního ředitele vězeňské služby Roman Záhorský. S fungováním vězeňské služby Sasy nejdříve teoreticky seznámili odborníci na konkrétní oblasti. Praktické fungování vězeňského systému viděli saští ředitelé během exkurzí v samotných partnerských věznicích. V závěru jednání si ředitelé domluvili další postup při realizaci vzájemných workshopů pro své zaměstnance. 

Zájem na oboustranné výměně zkušeností panuje zejména v oblasti odborného zacházení s vězni. Sasové v Česku ocenili např. systém specializovaných oddělení, konkrétně například tzv. bezdrogové zóny. V česku zaujalo hosty také zajištění bezpečnosti věznic, které se od saského systému odlišuje.

Cílem projektu česko-saské přeshraniční spolupráce je výměna zkušeností z oblasti trestní justice v přeshraničním regionu (ČR-Svobodný stát Sasko) a navázání dlouhodobé spolupráce mezi jednotlivými zapojenými institucemi. Projekt je financován z prostředků Evropské Unie. 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter