Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 23. února (VS ČR, SW) - Psycholožka a příslušnice polské vězeňské služby, Bogumiła Bienieková-Pasierbová z Věznice Rzeszow zemřela při výkonu služby po napadení obviněným, kterému poskytovala psychologickou pomoc. Okolnosti této tragické události vyšetřují státní zastupitelství, ministerstvo spravedlnosti a vězeňská služba. Vězeńská služba České republiky přijala tuto zprávu s velkým zármutkem a vyjadřuje upřímnou soustrast rodině zemřelé, jejím přátelům, kolegům i celému sboru.

Příslušnice sloužila ve věznici v Rzeszówě od října 2010 a zastávala pozici vedoucí psycholožky. V roce 2017 absolvovala odbornou přípravu pro první důstojnickou hodnost vězeňské služby. Sloužila na oddělení pro obviněné osoby. Své povinnosti vykonávala mimořádně profesionálně. Neustále si zvyšovala odbornou kvalifikaci. Díky svým schopnostem v oblasti mezilidských vztahů a navazování kontaktů působila jako mentorka při vstupním výcviku nových příslušníků a zaměstnanců.

Poručice Bogumiła Bienieková-Pasierbová po sobě zanechala manžela a dvě děti. Rodině tragicky zesnulé byla poskytnuta psychologická a finanční pomoc, uvádí polská vězeňská služba na svých interntových stránkách. "Jedná se o velkou tragédii a ztrátu pro rodinu i pro vězeňskou službu, která ztratila obětavou kolegyni a svědomitou důstojnici. Bolest v těchto těžkých chvílích sdílíme s blízkými zemřelé. Neexistují slova, která by popsala zármutek, který v tuto chvíli cítíme," uvedl generální ředitel Vězeňské služby Polska gen. Jacek Kitlińsky spolu s příslušníky a zaměstnanci.

Více zde.

 

Sdílet článek

Facebook
Platforma X