Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PRAHA 9. května (VS ČR) - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v neděli 8. května 2022 na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vítězství do nových či vyšších generálských hodností představitele armády a ostatních bezpečnostních sborů. Povýšil generálního ředitele Vězeňské služby ČR Simona Michailidise do hodnosti generálmajora. Do generálské hodnosti byl jmenován plukovník ve výslužbě a ředitel personálního odboru Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Marian Prokeš.

Genmjr. Simon Michailidis slouží ve Vězeňské službě ČR 29 let. V loňském roce byl jmenován novým generálním ředitelem Vězeňské služby ČR. Před tím pět let zastával funkci náměstka generálního ředitele. Během své služební kariéry věnoval zvláštní úsilí oblastem zaměstnávání odsouzených, či zvyšování úrovně odborného zacházení. Byl rovněž jedním z hlavních realizátorů zákonné změny vnější diferenciace. Generál Michailidis se taktéž dlouhodobě zabývá novými programy vzdělávání zaměstnanců a příslušníků bezpečnostního sboru, vzděláváním vězněných osob v rámci středního odborného učiliště, či smysluplnou a efektivní spoluprací s neziskovým sektorem a dalšími projekty.

Mezi nově jmenovanými generály byl i ředitel personálního odboru plukovník ve výslužbě Marian Prokeš, kterého Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval do hodnosti brigádního generála. Ve služebním poměru byl více než 30 let. Z pozice řadového vychovatele se postupně vypracoval až na pozice ředitele Věznice Bělušice, Vazební věznice Praha-Pankrác, Věznice Jiřice, náměstka generálního ředitele pro bezpečnost a kontrolu a I. náměstka generálního ředitele Vězeňské služby ČR. Od roku 2018 působí ve Vězeňské službě ČR jako ředitel odboru personálního.

 

Sdílet článek

Facebook
Platforma X