Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

OSTRAVA 23.června (VS ČR) Ve Školském vzdělávacím středisku Věznice Heřmanice se konalo slavnostní předání vysvědčení a výučních listů.

Celkem 15 odsouzených mužů převzalo z rukou předsedy zkušební komise Mgr. Aleše Smolky výuční listy a vysvědčení o absolvování závěrečných zkoušek z učebního oboru „Elektrotechnické a strojně montážní práce“. Předání proběhlo za účasti zástupkyně ředitele Věznice Heřmanice Ing. Aleny Kulové, vedoucího Školského vzdělávacího střediska Věznice Heřmanice Ing. Pavla Balcara a učitelů odborného výcviku.

Vzdělávání ve Školském vzdělávacím středisku v odloučeném pracovišti Věznice Heřmanice probíhá pod hlavičkou Středního odborného učiliště Praha zřízeného Ministerstvem spravedlnosti.

Závěrečné zkoušky se skládali z písemné, praktické a ústní zkoušky. Při písemné zkoušce si žáci vybírali jedno ze tří témat stanovených ředitelem učiliště. Praktická zkouška spočívala v provedení světelného a zásuvkového okruhu včetně rozvodnice.

Vedoucí střediska pozitivně ohodnotil výsledky a trpělivost žáků, všem absolventům popřál, aby byli trpěliví i poté, co ukončili studium a pracovali na svém dalším osobním rozvoji.

V současné době poptávka po elektrotechnických pracovnících výrazně převyšuje nabídku na trhu, což vede k velmi vysoké uplatitelnosti absolventů tohoto oboru na trhu práce.  

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.