Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

STRÁŽ POD RALSKEM 8. února (VS ČR) - Do výuky Akademie Vězeňské služby České republiky se zapojili na návrh generálního ředitele Simona Michailidise také kaplani. Podílejí se tak nově na přípravě nově nastupujících příslušníků a občanských zaměstnanců vězeňské služby k výkonu služby ve věznicích. Ve Stráži pod Ralskem, kde má akademie sídlo, přednášeli ve spolupráci se studijním oddělením a vedením akademie v rámci předmětu profesní etika o duchovní službě poprvé v úterý 7. února hlavní kaplan VS ČR Otto Broch se svým zástupcem a valdickým kaplanem Pavlem Zvolánkem.

„S konceptem zapojení kaplanů do přípravy nových zaměstnanců jsem se seznámil na setkání s představiteli Armády ČR a uvědomil jsem si, že taková forma výuky by se mohla využít také v podmínkách VS. Věřím, že naši vězeňští kaplani obohatí příslušníky i zaměstnance svými zkušenostmi i principy duchovní služby,“ vysvětlil Simon Michailidis.

Kromě již zmiňovaných kaplanů se do výuky, která se bude uskutečňovat jednou měsíčně v osmi vyučovacích hodinách ve čtyřech třídách základní odborné přípravy, zapojí i další – z věznice Bělušice Radek Kuchař, z Heřmanic Jiří Pavlán, z Kuřimi Ladislav Kinc, z Rapotic Vladimír Večeřa, z Rýnovic Jan Suchánek, ze Stráže pod Ralskem Martin Škoda, z Vinařic Jana Matulíková.

Sdílet článek

Facebook
Platforma X