Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Pondělní dopoledne narušila siréna oznamující požár v areálu valdické věznice. Během pár minut již branou projížděla jednotka jičínského hasičského záchranného sboru a v objektu věznice se zároveň formovala jednotka požární ochrany. Požár byl hlášen z vnitřního pracoviště Prádelna.

Naštěstí se však jednalo o taktické cvičení. Účelem cvičení bylo zdokonalení koordinace a činnosti zasahujících jednotek při požárním zásahu, prohloubení praktických dovedností, zopakování taktických postupů a prověření zpracované dokumentace pro případ požáru.

Účelem bylo i prověřit způsob průjezdu přes vjezd motorových vozidel a spolupráci s ostrahou věznice. Jičínská jednotka přijela dvěma vozidly v počtu 7 členů. Za věznici se zúčastnilo 6 členů požární jednotky i všech 6 členů družstva odsouzených pro výkon pomocných prací při požáru.

Celé akce byli přítomni ředitel hasičského záchranného sboru Libor Zikeš a vedoucí pracoviště IZS a služeb Ladislav Oborník, za vedení věznice pak 1. zástupce ředitele Jiří Karásek. Kontrolní skupiny neshledaly pochybení, akceschopnost jednotky PO věznice je na velmi dobré úrovni a evakuace osob z objektu byla provedena zaměstnanci věznice v požadovaném časovém limitu.

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.