Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Rekvalifikační kurz obor Pánský kadeřník

Rekvalifikační kurz obor Pánský kadeřník je určen odsouzeným mužům, vykonávajícím trest odnětí svobody v některé z věznic či vazebních věznic Vězeňské služby České republiky a zařazeným do věznice typu s ostrahou. V letošním roce jsou naplánovány dva běhy tohoto kurzu, které se uskuteční v průběhu měsíců srpen až říjen 2018. 

Rozsah výuky, včetně praxe, je stanoven na 70 vyučovacích hodin v předpokládané délce maximálně 4 týdnů. Odsouzení, kteří se zúčastní tohoto kurzu, získají patřičnou zručnost a naučí se čtyřem základním střihům. Cílem rekvalifikačního kurzu je nabídnout účastníkům odpovídající teoretické a praktické zkušenosti spojené s motivací k jejich následné aplikaci. Cílovou skupinu účastníků tvoří zejména odsouzení, kteří získanou odbornost využijí v praxi, v rámci zaměstnání v jednotlivých věznicích, případně získané zkušenosti mohou využít k pracovnímu uplatnění v civilním životě po propuštění na svobodu.

Vzdělávací kurz Základní normy zdravotnických znalostí

Vzdělávací kurz Základní normy zdravotnických znalostí je určen pro odsouzené muže i ženy, umístěné ve Vazební věznici Ostrava v kategoriích ostraha se středním stupněm zabezpečení a ostraha s vysokým stupněm zabezpečení. Znalosti získávají odsouzení v průběhu jednoho dne a získají osvědčení. Kurz proběhne v měsíci září a listopadu roku 2018. 

Oba kurzy se konají pravidelně.