Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

LITOMĚŘICE 6. prosince (VS ČR) -  Vánoční čas, Štědrý den a Silvestr, je téměř pro každého radostným obdobím. Přesto se najdou lidé, kteří by svátky zřejmě prožili raději úplně jinak. Ve vazební věznici stráví letos vánoční svátky až 320 vězněných osob.

Obvinění a odsouzení, kteří jsou ve vazební věznici, nemají o vánocích žádné zvláštní výhody. Jsou povinní dodržovat stanovený režim dne. Na Štědrý den dostanou k večeři smažené rybí filé s bramborovým salátem. V osobním volnu po splnění povinností mohou sledovat televizní programy. Pro zpestření těchto dní, byl dále realizován pro odsouzené program organizovaný odbornými zaměstnanci sestavený ze sportovních aktivit, např.:  stolní tenis, kulečník, šachy  aj... Zástupci evangelické církve metodistické uspořádají ve vazební věznici vánoční bohoslužby.

Vybraní odsouzení, kteří plní stanovený program zacházení nad rámec svých povinností, dostanou na Vánoce a Silvestr od ředitele vazební věznice kázeňskou odměnu, přerušení výkonu trestu odnětí svobody a tak mají možnost prožít vánoční svátky v kruhu své rodiny.

Příslušníci vazební věznice Litoměřice, kteří jsou v těchto svátečních dnech veleni do dozorčí a strážní služby? Musí dál zajišťovat nepřetržitý a řádný chod vazební věznice, podobně jako jejich kolegové od policie anebo hasičského záchranného sboru a za to jim patří naše veliké poděkování.

(JaK)

 

 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.