Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Vazební věznice Litoměřice má k dispozici 64 pracovních míst pro odsouzené.

Vazební věznice Litoměřice má k dispozici 64 pracovních míst pro odsouzené, kteří jsou pracovně zařazeni do vnitřních provozů, které zajišťují běžný provoz vazební věznice. Největší počet pracovně zařazených odsouzených je ve vězeňské a zaměstnanecké kuchyni, zde odsouzení vykonávají profese kuchař a pomocná síla v kuchyni. Na správný technologický postup přípravy stravy a na její kvalitu je dohlíženo zaměstnanci vazební věznice. Odsouzení jsou rovněž zařazováni do dílny, zde vykonávají profese : zámečníka, automechanika, truhláře, instalatéra, zedníka. Zbývající odsouzení jsou pracovně zařazováni ve skladu a vězeňské knihovně a k zajištění úklidu správní budovy a dalších prostor vazební věznice včetně jejího blízkého okolí. 

Od roku 2010 má Vazební věznice Litoměřice k dispozici 10 pracovních míst pro odsouzené, kteří jsou pracovně zařazeni mimo objekt vazební věznice, kdy v současné době jsou  odsouzení zaměstnáni u Okresního soudu Litoměřice, Technických službách města Litoměřice a Slavoj Litoměřice. 

Odměňování osob vykonávajících trest odnětí svobody zařazených rozhodnutím ředitele vazební věznice nebo věznice do práce, a to v rámci vnitřní režie, vlastní výroby a podnikatelské (hospodářské) činnosti věznice nebo na smluvním základě s jiným subjektem upravuje Nařízení generálního ředitele č. 13/2018,  o odměňování odsouzených osob zařazených do práce ve výkonu trestu odnětí svobody, ve znění pozdějších předpisů.

Zaměstnávání odsouzených