Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Rok založení1907
UmístěníÚstecký kraj
ProfilaceOstraha, střední a vysoký stupeň
Ubytovací kapacita342
Počet tabulkových míst personálu321

Věznice v Litoměřicích byla postavena v letech 1907 – 1908 jako krajský ústav pro výkon vazby a k tomuto účelu slouží bez přerušení dodnes. V současné době je vazební věznice určena pro výkon vazby obviněných mužů a žen, včetně mladistvých kteří jsou ve výkonu vazby pro Krajský soud v Ústí nad Labem a okresní soudy v Ústí nad Labem, Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Mělníku.

Od roku 2005 je s výkonem vazby ve vazební věznici zabezpečován příjem odsouzených do výkonu trestu odnětí svobody, kdy v tomto roce bylo nově otevřeno přijímací oddělení pro odsouzené. Součástí vazební věznice jsou rovněž samostatné oddíly výkonu trestu pro odsouzené muže, zařazené do typu věznice s ostrahou „oddělení se středním stupněm zabezpečení a vysokým stupněm zabezpečení a dále specializovaný oddíl pro trvale  pracovně nezařaditelné odsouzené muže, zařazené do typu věznice s ostrahou oddělení s vysokým stupněm zabezpečení.

Celková ubytovací kapacita vazební věznice činí 342 míst. Z tohoto počtu je vyčleněno pro výkon vazby obviněných 130 míst a pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených 212 míst. Vězni jsou ubytováni na společných celách s průměrnou kapacitou dvě lůžka, největší z nich mají pět lůžek. Jednolůžkových světnic je pět, vícelůžkových 154.

Specializovaná oddělení:
  • výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných

Vazební věznice Litoměřice