Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

LITOMĚŘICE 13. června 2022 (VS ČR) – odsouzení z Vazební věznice Litoměřice pokračují v projektu včelaření, které je součástí koncepce českého vězeňství.

První letošní medobraní  mají odsouzení z Vazební věznice Litoměřice úspěšně za sebou. V sobotu v rámci činnosti včelařského kroužku vytočili ze dvou včelstev, celkem 25 kg zlatavého medu.

Odsouzení ve svém volném čase včelaří v rámci včelařského kroužku. Pod vedením vychovatele a speciálního pedagoga se zde starají o 3 včelstva. Mezi odsouzenými je o tuto zájmovou aktivitu zájem. Kromě běžných činností, souvisejících s péčí o včely, si odsouzení vyzkoušeli měření kvality medu refraktometrem, odebrání plástů včelám, odvíčkování speciální vidličkou,  vytáčení medu v medometu a plnění do sklenic. Med bude sloužit jako nevšední dárek pro pracovní návštěvy  a delegace, ale bude také použit v rámci vězeňské kuchyně.

Závěrem chceme poděkovat našemu mentorovi panu Jiřímu Perglerovi, který je jednatelem ZO ČSV v Litoměřicích, bez jehož pomoci by nemohl včelařský kroužek vykonávat svoji činnost.

(JaK)

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.