Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

První sezóna rekreačního zařízení Vězeňské služby ČR v Dolní Vltavici byla zahájena v měsíci červenci roku 2010. Na zprovoznění několik let opuštěného, neudržovaného a zpustlého rekreačního zařízení se finančně podílela Vazební věznice České Budějovice, Věznice Příbram a Generální ředitelství VS ČR. Areál bude sloužit především pro rekreaci příslušníků a zaměstnanců z VV České Budějovice a Věznice Příbram. Volné kapacity budou moci využít také zaměstnanci ostatních věznic.

Ubytovací kapacitu zařízení činí celkem 38 lůžek v objektech

  • zděná chata s třemi ložnicemi, společenskou místností s krbem, kuchyní a sociálním zázemím;
  • zděná chata se dvěma ložnicemi, kuchyňkou, společenskou místností, sociálním zařízením;
  • dvě patrové dřevěné chaty, vždy s dvěma ložnicemi, dvěma obývacími pokoji, kuchyňkou a opět sociálním zařízením;
  • dvě přízemní dřevěné chatky s totožnou výbavou.

Rekreační zařízení se nachází uprostřed levého břehu Lipenského jezera, v katastru obce Černá v Pošumaví – část Dolní Vltavice. Leží 50 km od Českých Budějovic, pro GPS na souřadnicích +48º 41′ 54.99″; +14º 4′ 45.87″. Díky této poloze jsou zde ideální podmínky pro cykloturistiku, turistiku, houbaření a rybaření. Zařízení je velmi vhodné pro rodinné rekreace. 

Zájemci o pobyt v rekreačním zařízení Dolní Vltavice se mohou obrátit v pracovní dny v době 07:00 – 15:00 hodin na kontaktní osobu na telefonním čísle 386 706 283, 602 622 228, popřípadě na e-mailové adrese: dolle@vez.cbu.justice.cz.