Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Všehrdy 30. června (VS ČR) Ve středu 29.6.2022 se uskutečnilo na školském vzdělávacím středisku ve Věznici Všehrdy slavnostní předávání výučních listů, žákům z řady odsouzených, kteří tak zakončili svou dvouletou snahu o zvýšení kvalifikace v oboru Dřevařská výroba, nebo – li truhlář.

Odsouzení si tak zajistili větší šanci na trhu práce, po jejich propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a v jejich následném životě. Ve školním roce 2021/2022 se celkem vyučilo 10 žáků, z toho 2 z nich absolvovali s vyznamenáním. Svou další šanci však dostává i 26 budoucích truhlářů, kterým byla předána ročníková vysvědčení a učební obor Truhlář ukončí v příštím školním roce. Dále s certifikátem o ukončení akreditovaných kurzů nebo kurzů standart se také svým blízkým může pochlubit dalších 83 odsouzených, kteří absolvovali kurzy Elektrotechnik, Zámečník, Příprava teplých pokrmů a také kurz Tepelného zpracování kovů.

 Výuční listy za vedení věznice předal 1. zástupce ředitele věznice plk. Bc. Jan Březina spolu s Vedoucím školského vzdělávacího střediska Mgr. Liborem Řezníčkem. Třídní učitelé oboru truhlář a elektrikář následně popřáli absolventům do dalších let hodně štěstí a také, aby získané dovednosti a znalosti uplatnili co nejdříve na trhu práce.

 Od 1.9 bude zahájena výuka v novém učebním oboru Elektrikář – silnoproud v počtu 14 žáků.

 brv

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X