Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. srpna (VS ČR) – Příslušník světelské věznice Miroslav Varga se zúčastnil ve dnech 28. 7. – 6. 8. 2023 světových policejních a hasičských her v kanadském Winnipegu. A nutno dodat, že se v konkurenci téměř 7500 účastníků z celého světa rozhodně neztratil.

V krásném prostředí přírodního parku St. Malo si ještě před hlavním závodem, kterým byl pro něj triatlon, „střihl“ na seznámení se s prostředím a trasou závodu časovku na 22 km, ve které se umístil na krásném 9. místě. Poté následoval samotný triatlon (1,5 km plavání, 40 km jízda na kole a 10 km běh). Myšlenka, že by získal bramborovou medaili jako na světových hrách v čínském Chengdu ho hnala tak dopředu, že vybojoval nejen krásnou stříbrnou medaili, ale také svůj osobní rekord olympijské distance.

Miroslav Varga zastává služební místo zástupce vedoucího oddělení vězeňské stráže pro služební přípravu. Sportu se věnuje téměř celý život. V minulosti oficiálně reprezentoval vězeňskou službu v řecko-římském zápase na několika sportovních hrách World Police & Fire Games a umístil se na medailových pozicích. V Kanadě v roce 2005 získal zlatou medaili v zápase ve volném stylu a stříbrnou v zápase řecko-římském, v Austrálii v roce 2007 se pak umístil na druhé a třetí příčce. V posledních letech se pak začal věnovat běhu a triatlonu. V roce 2019 se na sportovních hrách v Číně umístil na krásném 4. místě.

I přesto, že se nejednalo o služební akci a veškeré náklady s tímto spojené si hradil sám, vystupoval veřejně tak, že reprezentuje Vězeňskou službu ČR. Velice si jeho profesionálního přístupu vážíme, srdečně mu gratulujeme, a přejeme pevné zdraví a mnoho dalších sportovních úspěchů!

Světové policejní a hasičské hry se konají každé dva roky v různých zemích a nabízejí více než čtyřicet různých sportů a soutěží.

lap

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.