Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

STRÁŽ POD RALSKEM 22. prosince 2020 (VS ČR) - Stejně tak jako v  letech předešlých, rozhodli se zaměstnanci věznice Stráž pod Ralskem potěšit na vánoce děti z Dětského domova v České Lípě. K překvapení všech si ale děti letos nepřály dárky. Místo nich tentokrát projevily přání dostat pod stromeček raději „hromadu“ sladkostí.

Nemají k nim totiž tak snadný přístup jako naše děti doma a jsou pro ně mnohem vzácnější než pro děti, žijící v běžných rodinách. Kapesné větších dětí z Dětského domova je rovněž omezené a tak si vždy nemohou koupit to, na co mají chuť.

Zaměstnanci věznice proto nakoupili v uplynulých dnech z vlastních peněz opravdu „hromadu“ cukrovinek – bonbóny, sušenky, čokolády, žvýkačky, lízátka a další dobroty. Kromě toho někteří donesli navíc i drobné hračky do vánočního balíčku pro ty nejmenší děti. Nakonec byly pro každé dítě (celkem jich v Dětském domově žije 23) připraveny 2 krásné balíčky plné dobrot. K balíčkům navíc každé dítě dostalo speciálně vyrobenou roušku s vlastním vyšitým jménem. Na ušití roušek se podíleli vybraní odsouzení pod dohledem zaměstnanců.

Dárkové balíčky, spolu s dalšími drobnostmi, byly dětem do Dětského domova předány ve středu 16. prosince 2020. Dle sdělení ředitelky Dětského domova jim udělaly obrovskou radost. A to všem, od těch nejmenších až po ty nejstarší.

Vedení věznice, stejně tak jako ostatní zaměstnanci, plánují v podobné spolupráci pokračovat i v dalších letech.

 

mkr

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.