Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

RÝNOVICE/LIBEREC - 6. října (VS ČR) - Pro maturitní třídu studentů a studentek z liberecké Střední školy Kateřinky, kteří se ve studijním oboru Bezpečnostně právní činnost mohou v budoucnu uplatnit ve složkách Integrovaného záchranného systému, připravila Vazební věznice Liberec a Věznice Rýnovice v pátek 6. října praktické cvičení.

Nejprve se studenti, prostřednictvím připravené prezentace, seznámili se základními informacemi o chodu věznice, o práci jednotlivých oddělení, zejména pak o práci dozorců a strážných. V prostorách tělocvičny a kynologického střediska rýnovické věznice studenti, pod vedením zkušených lektorů věznic, cvičili zákrok Jednotky pod jednotným velením v případě mimořádné události, např. vzbouření vězňů.  Už prvotní úkol, obléknout si výstroj jednotky, byl pro řadu z nich velmi náročný a bez pomoci instruktora nebo spolužáka by to nezvládli. Protiúderový komplet váží více jak 15 kg, ale nakonec si s tím všichni úspěšně poradili. Ve druhé části pro studenty rýnovičtí kynologové připravili ukázku výcviku služebního psa i jeho využití při zákroku.

Při závěrečném vyhodnocení projevovali studenti o práci ve vězeňské službě zájem. Od personalisty věznice obdrželi náborové letáky a my se těšíme, že se někdo ze studentů stane naším kolegou či kolegyní.

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.