Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PŘÍBRAM 8. května (VS ČR) - Prezident republiky povyšuje do generálských hodností vojáky, hasiče či příslušníky ozbrojených sborů dvakrát ročně, a to na den vzniku samostatného Československa 28. října a u příležitosti Dne vítězství 8. května. Brigádním generálem prezident Petr Pavel jmenoval dnes také Petra Červeného, ředitele Věznice Příbram, a to na návrh ministra spravedlnosti.

Petr Červený nastoupil k Vězeňské službě České republiky ve svých 23 letech. Ve Vězeňské službě ČR tak působí 24 let.

Svou kariérní dráhu zahájil ve Věznici Příbram jako vychovatel, později lektor – instruktor, odborný pracovník oddělení výkonu trestu. V roce 2001 vstoupil do služebního poměru příslušníka Vězeňské služby ČR na úseku dozorčí a strážní služby. Za dobu svého působení ve Věznici Příbram se vypracoval na pozici jejího ředitele, následně byl generálním ředitelem Vězeňské služby ČR jmenován regionálním ředitelem věznic 1. Regionu.

V rámci své působnosti ředitele Věznice Příbram se zasazuje o efektivní rozvoj v oblasti vnitřní a vnější bezpečnosti přijímáním systémových opatření a využitím stávajících i inovativních bezpečnostních prvků a technologií. Aktivně vystupuje také v oblasti protidrogové politiky v rámci VS i regionu.

Za dobu jeho působení bylo ve Věznici Příbram úspěšně realizováno několik investičních akcí zaměřených na zhodnocení nemovitého majetku Vězeňské služby ČR. Za zmínku stojí navýšení ohradní zdi v celé její délce, nebo výstavba výrobní montované haly pro účely zaměstnávání vězněných osob. Zaměřil se také na zlepšování podmínek výkonu služby a práce zaměstnanců věznice tak, aby odpovídaly moderním standardům a požadavkům.

V rámci spolupráce se složkami státní správy a samosprávy se Petr Červený pravidelně účastní jednání bezpečnostní rady města Příbram, Okresního státního zastupitelství, Úřadu práce, Probační a mediační služby i ostatních bezpečnostních sborů v místní působnosti, nebo územní působnosti Středočeského kraje. 

Pod jeho vedením se věznice podílí na akcích mimo věznici jako je například dlouhodobá podpora Dětské léčebny Bukovany, Oblastní nemocnice Příbram nebo zvlášť úspěšný projekt „Kam chceš dojít“ realizovaný společně s Policií ČR, Krajským ředitelstvím Středočeského kraje, jenž se zaměřuje na komplexní protidrogovou prevenci školní mládeže.

Za svůj profesionální přístup k plnění služebních povinností mu byla udělena řada resortních i mimoresortních vyznamenání. 

 

Video ČT 24 - Zprávy ve 12

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.