Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Příbram 21. srpna 2023 (VSČR) – Věznice Příbram opětovně v měsíci srpnu spolupořádala v areálu bukovanské zámecké zahrady akci pro děti z léčebny, Dětského domova Pepa a Jedličkovo ústavu v Praze. Zároveň byl k užívání předán, vězněnými osobami vyrobený, dětský zahradní domek na hraní.

Zaměstnanci Věznice Příbram připravili ukázky ze služební kynologie, výzbroje vězeňské služby a v neposlední řadě několik soutěží pro děti z dětské léčebny, dětského domova – Pepa a Jedličkovo ústavu v Praze. 

Děti projevily velký zájem o prohlídku výzbroje a výstroje vězeňské služby, včetně spousty otázek týkajících se pracovních povinností zaměstnanců. Samozřejmě největšímu zájmu se těšil program psovodů s jejich čtyřnohými kolegy, kdy došlo mimo jiné i na ukázky zneškodnění pachatele se „střelnou“ zbraní. Následovalo několik soutěží, kde děti za odměnu dostaly dárky vyrobené odsouzenými.  Na závěr akce si děti z dětské léčebny připravily originální „děkovačku“, která příjemně potěšila všechny zaměstnance podílejících se na přípravě dne.

Nedílnou součástí herních prvků pro děti nyní bude i zahradní dětský domek, který pod vedením zaměstnanců věznice vyrobili odsouzení, pracovně zařazení na pozici truhlář. Materiál na stavbu tohoto domečku poskytla firma Dřevovýroba Wimmer, s.r.o., která je zároveň významným a dlouholetým zaměstnavatelem vězněných osob z příbramské věznice.

Spolupráce s  dětskou léčebnou je dlouhodobého charakteru trvající již několik let. V letošním roce jsme mimo tohoto dne opět vypomáhali při údržbě parku i při řešení následků po "kalamitní" situaci - prasklém vodovodním potrubí (drobné zednické a malířské práce). Novinkou je i ta skutečnost, že léčebna se letos stala spolupracujícím subjektem na poli pracovního zařazování vězněných osob.

 

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.