Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

PŘÍBRAM 22. listopadu (VSČR) – Dne 14. listopadu se při výkonu práce na vnějším pracovišti PAC Hořovice pobočka Příbram podílel odsouzený z Věznice Příbram na poskytování první pomoci zaměstnanci při vážném zdravotním problému spojeným s bezvědomím po pádu.

Sám uvedl: „Slyšel jsem ránu a volal jsem, co se stalo, nikdo nereagoval, tak jsem se šel podívat a viděl jsem pána ležet na zemi. Měl křeče a byl v bezvědomí. Informoval jsem zaměstnance, který přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Pánovi jsem rozevřel ústa a vytáhl mu jazyk, pak už mě navigovala paní ze záchranky, prostřednictvím zaměstnance, jak mám pána správně polohovat a co mám hlídat, toto jsem dělal až do příjezdu lékaře.“.

Dle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby odsouzený svým pohotovým jednáním a poskytnutím první pomoci pomohl při záchraně lidského života.

Z popsaného příběhu je patrné, že zařazovací komise, která vybírá odsouzené do zaměstnání, pracuje zodpovědně a vybírá osobnostně způsobilé jedince k pohybu mimo věznici, kteří jsou schopni v krizových situacích reagovat pohotově a morálně správně. Dokáží přiměřeně zvládat krizové situace, jsou emocionálně stabilní a sociálně zdatní.

Odsouzenému Lukášovi za jeho pomoc patří poděkování. Ředitel věznice mu udělí odměnu v souladu se Zákonem o výkonu trestu odnětí svobody.

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.