Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 17. srpna (VS ČR) – Do Věznice Kynšperk nad Ohří přijela dnes Sanitka splněných přání s maminkou odsouzeného Michala P. Žena, která tráví poslední čas svého života v Hospici Sv. Jana N. Neumana v Prachaticích, neviděla svého syna šest let a ještě se s ním setkat, patřilo k jejím posledním přáním.

Toto poslední přání se rozhodli v prachatickém zařízení nemocné ženě splnit a obrátili se proto na Asociaci samaritánů České republiky, která od začátku letošního roku realizuje projet Sanitka splněných přání. Zakladatelka a koordinátorka projektu Petra Homolová se svým kolegou nemocnou ženu naložili po osmé hodině ranní v hospici do speciální sanitky a vydali se vůbec poprvé k návštěvě blízkého, který tráví soudem vyměřený čas ve vězení.

Michal P. vykonává šestiletý trest odnětí svobody a do konce trestu mu zbývají necelé dva roky. Ačkoliv se mu blíží termín projednání žádosti o podmíněné propuštění, se svou maminkou by se na svobodě už rozloučit nestačil. Jedná se o bezproblémového odsouzeného, který během pobytu ve vězení plnil příkladně veškeré své povinnosti a dnešní návštěva nemocné maminky je rovněž určitá forma odměny.

 peb

Sdílet článek

Facebook
Platforma X