Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Rok založení1999
UmístěníKarlovarský kraj
ProfilaceOstraha, střední a vysoký stupeň
Ubytovací kapacita809
Počet tabulkových míst personálu285

 

Věznice vznikla v areálu bývalých vojenských kasáren vybudovaných v 70. letech minulého století. Výstavba kasárenského areálu „Kynšperk“ byla zahájena v roce 1976 a ukončena v roce 1983. Kolaudační rozhodnutí o povolení užívání této stavby vydal Vojenský stavební úřad krajské vojenské ubytovací správy v srpnu 1985. Po listopadu 1989 byl vojenský útvar zrušen a v roce 1995 bezúplatně převeden do užívání Vězeňské služby ČR.

Areál věznice zaujímá celkovou rozlohu 41ha, z toho ubytovací část činí více jak 6ha a tzv. výrobní zóna téměř 9,5ha. Ostatní plochu tvoří oplocené pozemky mimo vlastní věznici. V areálu věznice je 45 objektů. V současné době je využíváno 35 budov. Čtyři budovy a část objektu zdravotnického střediska slouží pro ubytování odsouzených, další jsou využity jako pracovní prostory personálu správy věznice, strážní stanoviště, zdravotnické středisko, stravovací provoz, výrobní provozy, kotelna, čistírna odpadních vod, autoprovoz, sklady, tělocvična, ubytovna pro zaměstnance aj.

V říjnu 2017 došlo k novele trestně právních předpisů a dřívější dozorová věznice je nově profilována jako věznice s ostrahou, kde jsou zřízena oddělení se středním a vysokým stupněm zabezpečení.

Specializovaná oddělení: 
  • výkon trestu odsouzených trvale pracovně nezařaditelných

Věznice Kynšperk nad Ohří