Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

V rámci nové koncepce vězeňství, pro vedení věznice i pro samotné vězně, patří zaměstnávání odsouzených mezi hlavní priority. Zaměstnanost v kuřimské věznici se dlouhodobě pohybuje kolem 51%. Kde, jak a za jakých finančních podmínek lze vězně zaměstnat? 

Z průměrného počtu 551 kuřimských vězňů je pracovně zaměstnatelných 348 odsouzených a od tohoto čísla se odvíjí statistika zaměstnanosti. Další odsouzení jsou zařazeni do vzdělávacích a terapeutických programů, což jim znemožňuje pracovní zařazení. 

 

Ve Věznici Kuřim jsou 3 formy zaměstnávání:

Vnitřní režie : kuchaři, uklizeči, skladoví dělníci, údržbáři, zámečníci, malíři, ekologové, automechanici.

Průměrně je zde zařazeno 62 odsouzených.

 

Hospodářská činnost: věznice zaměstnává ve svých prostorách 95 odsouzených. Tito provádí jednoduché manuální práce - třídění, kontrola a kompletace výrobků, demontáž plastových dílů, telefonické dotazování, kompletace dřevěných palet a plastových beden pro automobilový průmysl, výroba základových desek pro elektrorozvaděče a fotovoltaiku.

Pod hlavičkou HČ je zaměstnáno dalších cca 44 odsouzených s institutem volného a nestřeženého pohybu ve firmách mimo věznici. Zde jsou zaměstnáni na pozicích pomocných dělníků, kuchařů, pracují na úklidu města Kuřim apod.

 

Cizí subjekty:

Věznice spolupracuje s Městským úřadem Kuřim – 1 odsouzený.

Odsouzení jsou zařazeni do 2. platových tříd:

od 1. 1. 2023  je výše I. platové skupiny  8 650,- Kč, II. platové skupiny 12 110,- Kč. 

O pracovní síly z řad odsouzených je ze strany soukromých subjektů zájem, ale většina z nich chce zaměstnávat odsouzené ve vlastních prostorách.

 

Kontaktní osoba pro zaměstnávání vězňů

Hana Velecká 
tel.: 541 555 270 
e-mail: e-podatelna@grvs.justice.cz