Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

JIŘICE 27. listopadu (VS ČR) – Dne 15. 11. 2023 se konalo slavnostní ukončení terapeuticko-vzdělávacího kurzu s názvem „Vězňova cesta“.

Z rukou 1. zástupce ředitele věznice plk. Mgr. Bc. Jana Nováka a za přítomnosti výkonné ředitelky Mezinárodního vězeňského společenství, z.s. v České republice Gabriely Kabátové převzalo certifikát o úspěšném absolvování kurzu 11 odsouzených, kteří se do projektu aktivně zapojili. Jedná se již o čtvrtý běh tohoto programu realizovaný ve spolupráci Mezinárodního vězeňského společenství, z.s. a Věznice Jiřice.

 

„Vězňova cesta“ je vysoce sofistikovaný kurz, který probíhá v řadě věznic po celém světě. Mezinárodní vězeňské společenství, z.s. uvádí, že se jedná o program, který si klade za cíl přinést do života vězňů vnitřní proměnu za použití restorativních principů, tak jak jsou zachyceny v Markově evangeliu a jak jim vyučoval Ježíš Kristus. Projekt pracuje s pojmem odpuštění, a to sobě i druhým. Nastiňuje možnost zúčastněným přerušit stále se opakující koloběh související s pácháním trestné činnosti. Za současného kladení důrazů na to, jak přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí, přináší kurz naději do života účastníků, že zvládnou vnitřní proměnu spojenou s dalším novým beztrestným životem.

 

lab

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X