Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Plyšová a látková zvířátka udělaly radost nejen dětem v mateřské školce, ale i zdravotnímu personálu v nemocnici.

Věznice Bělušice obdarovala dalšími výrobky děti i dospělé. Odsouzení vyrobili od návrhu po poslední steh další plyšová a látková zvířátka. Speciální pedagožka Mgr. Očková v zastoupení ředitele věznice plk. Kroupy předala tyto výrobky na dvě místa do města Teplic. Dětem po návratu do Mateřské školy v Teplicích Na Kopečku udělaly velkou radost mořští koníci, trpaslíci, kačenky, pejsci a další hračky. Jejich úsměvy ve tvářích byly velkým poděkováním za výrobky, které vězni ve Věznici Bělušice zhotovují již přes tři roky a neustále se v jejich výrobě zdokonalují. 

Velké dekorativní trpaslíky a kočky, které lze využít též jako zábranu proti průvanu obdržel personál z MS centra (MS z angl. označení roztroušené sklerózy "multiple sclerosis" či RS centra) a dětské neurologie jako poděkování za jejich práci během pandemie. 

Hračky a dekorativní předměty z látek i pedigu jsou dále průběžně vyráběny při aktivitách s odsouzenými díky odborné práci zaměstnanců věznice. Nové výrobky budou předány do dalších neziskových organizacích jako jsou například léčebny dlouhodobě nemocných či domovy důchodců, kde potěší seniory. (DVra)

Fotogalerie

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.