Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

OLOMOUC 25. února 2022 (VS ČR) – Do organizační struktury Vězeňské služby ČR patří kromě příslušníků strážní a dozorčí služby také Justiční stráž.

Justiční stráž je obecně organizována v místních jednotkách, které po stránce personální a logistické zabezpečuje určená věznice. Zajišťuje zejména pořádek a bezpečnost v budovách soudů, státních zastupitelství a ministerstva, ale může být také povolána k plnění úkolů přímo ve vazební věznici.

Příslušníci Justiční stráže Vazební věznice Olomouc tyto úkoly plní U Vrchního soudu, pobočky Krajského soudu a Okresního soudu v Olomouci, Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a dále u okresních soudů Šumperk, Svitavy, Prostějov, Přerov, Kroměříž, Uherské Hradiště a Zlín, kde je zároveň i pobočka Krajského soudu v Brně.

Počet příslušníků Justiční stráže při naší vazební věznici je systemizován na 108 a z tohoto počtu je 25 žen.  Pro tyto příslušníky vazební věznice zajišťuje profesní a služební přípravu, ostré školní střelby, vzdělávání, personální, ekonomickou, zdravotní a další agendu.

Specifickou a velmi náročnou činností pro příslušníky Justiční stráže je zajišťování soudních rozhodnutí, a to zejména odebírání dětí a účast na exekucích nebo zajišťování soudních jednání za účasti médií.

 

red

 

 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Platforma X