Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Vazební věznice Olomouc je organizační jednotka Vězeňské služby ČR pro výkon vazby mužů, žen a mladistvých z regionu Olomouc, Prostějov, Kroměříž, Přerov, Svitavy, Šumperk a Zlín s oddělením pro výkon trestu odnětí svobody mužů zařazených do věznice s ostrahou se středním stupněm zabezpečení a s oddělením pro výkon trestu odnětí svobody žen zařazených do věznice s ostrahou s vysokým stupněm zabezpečení.

  • Normová ubytovací kapacita celkem: 264
  • Normová ubytovací kapacita obviněných: 120
  • Normová ubytovací kapacita odsouzených: 144

 

Celkový počet zaměstnanců vazební věznice: 329,8

  • občanských zaměstnanců: 71,8
  • příslušníků: 258
     

Kde nás najdete?

Vazební věznice Olomouc sídlí v centru města na křižovatce ulic tř. Svobody, ul. Havlíčkova a ul. Švermova. Spolu s okresním soudem vyplňují budovy Justičního paláce.

Městskou hromadnou dopravou (MHD) od hlavního nádraží jsou přístupové cesty následující:

  • tramvaje č. 1, 3, 4, 6, 7 vás dopraví do stanice s názvem Okresní soud na ulici tř. Svobody, kde vystoupíte a přímo před vámi spatříte budovy Justičního paláce.

Městskou hromadnou dopravou (MHD) od autobusového nádraží jsou přístupové cesty následující:

  • tramvaj č. 4 vás dopraví do stanice s názvem Okresní soud na ulici tř. Svobody,
  • autobus č. 14 vás dopraví do stanice s názvem Náměstí Hrdinů, odkud se vydáte po tř. Svobody k Justičnímu paláci, vzdálenost je přibližně 300 m.

Centrum města je přetíženo automobilovou dopravou a nalézt volné parkovací místo v historické části Olomouce je velmi obtížné. Pokud se vám podaří vhodné místo k zaparkování vašeho vozu najít, dovolujeme se vás upozornit, že vazební věznice se nachází v místě zóny placeného parkování. Je nutné zakoupit parkovací lístek. Automobilistům spíše doporučujeme při vjezdu do města parkování na některém parkovišti v dosahu uvedené MHD, například v podzemním parkovišti poblíž hlavního nádraží či v přilehlých obchodních centrech.
 

Vazební věznice Olomouc - fotogalerie