Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

BRNO 21. října 2019 (VS ČR). Dne 18. října Vazební věznice a Ústav pro výkon zabezpečovací detence Brno ve spolupráci s Univerzitou Jana Amose Komenského Praha uspořádali odbornou konferenci na téma „10 let výkonu zabezpečovací detence“. Konference se konala pod záštitou ministryně spravedlnosti ČR, Mgr. Marie Benešové a generálního ředitele VS ČR, genmjr. PhDr. Petra Dohnala, v reprezentativních prostorách Hradu Špilberk.

Konference se zúčastnil náměstek ministryně spravedlnosti JUDr. Jeroným Tejc, vedení Generálního ředitelství VS ČR, vedení VVaÚpVZD Brno, zástupci odborné veřejnosti z ministerstva spravedlnosti, vězeňské služby, úřadu ombudsmana, psychiatrických nemocnic, soudů, akademické půdy a zahraniční hosté, včetně gen. Ing. Ivana - ředitele ZVJS Slovenské republiky. Odborným garantem konference byl doc. PhDr. Miloslav Jůzl, Ph.D.

V rámci odborného bloku vystoupily přednášející, kteří se v rámci prezentací zaměřili na specifické aspekty výkonu zabezpečovací detence (dále jen „VZD“) v ČR, prezentaci ústavů pro VZD v Brně a Opavě, shrnutí historických a filozofických východisek VZD, poznatky z VZD v zahraničí, pohled supervizora VZD, přeměnu VZD na ochrannou ústavní léčbu z pohledu soudce a aspekty zařazování chovanců do sekcí.

U příležitosti konání konference bylo předáno sedmnáct pamětních medailí k 50. výročí českého vězeňství v resortu ministerstva spravedlnosti příslušníkům a zaměstnancům VVaÚpVZD Brno, ale také významným odborníkům ze spolupracujících institucí.

 

Fotogalerie

Sdílet článek

Facebook
Twitter

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.