Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

RAPOTICE 13. únor (VSČR) Odsouzení ze zdejší věznice změřili svoje síly a sportovní dovednosti ve florbalovém turnaji

Na začátku letošního roku proběhl v tělocvičně Věznice Rapotice  florbalový turnaj pro odsouzené. Soutěž byla uspořádána v sobotu ve zdejší tělocvičně v to době od 8.00 - 14.00 hodin. Sportovalo celkem pět družstev po pěti hráčích a to dle tabulky systémem – každý s každým. Utkání se hrála na 2 x 7 minut.  Dle získaných bodů následovalo utkání o třetí místo a končilo se závěrečným finálovým zápasem. Celý turnaj vyhrálo družstvo z oddílu „B2“, staré budovy věznice. Soutěž řídil a zorganizoval speciální pedagog Mgr. Michal Růžička.

Sportovní aktivity jsou nedílnou součástí zájmových aktivit Programu zacházení ve zdejší věznici. Podobné akce jsou vždy vítanou možností pro odsouzené změřit si své síly a sportovní dovednosti. Sobotní florbalový turnaj byl tedy vhodným završením jedné z mnoha pohybových volnočasových  aktivit.  Další obdobné aktivity pro odsouzené v našem zařízení jsou sálová kopaná nebo kopaná na venkovním hřišti, nohejbal, košíková a kondiční cvičení v posilovně. Na oddílech jsou dále například k dispozici šipky, stolní fotbal, stolní tenis a hrazdy na posilování.