Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Odsouzení muži

Většina odsouzených, umístěných ve Vazební věznici Teplice, pracuje uvnitř věznice, jako pomocné síly při úklidu, v kuchyni, údržbářské dílně apod.. Část odsouzených  však denně odchází mimo zdi věznice za prací , která je pro ně smluvně zajištěna u státních i soukromých subjektů. Pracující odsouzené tedy lze spatřit v různých soukromých firmách. Teplická věznice v současné době zaměstnává 100% v ní umístěných odsouzených a stále eviduje velkou poptávku po pracovní síle odsouzených.

Odsouzené ženy

Ženy, vykonávající trest v teplické věznici, jsou zařazení jako tzv. trvale pracovně nezařaditelné. Jedná se tedy o ženy, u kterých ze závažných zdravotních příčin, nebo z důvodu dosažení důchodového věku, není možné dlouhodobě pracovat. Tak aby tyto ženy svůj čas ve výkonu trestu strávili smysluplným způsobem, snaží se pro ně věznice shánět drobné nenáročné ruční činnosti bez nároku na mzdu, které slouží pro charitativní účely. Dlouhodobě věznice spolupracuje se sbírkovým projektem Pomozte dětem, organizací UNICEF, některé výrobky též našli své uplatnění v domovech důchodců nebo dětských domovech. 

Vazební věznice Teplice velmi ráda přijme nabídky spolupráce charitativních a neziskových organizací na spolupráci v oblasti zajištění drobných ručních prací. Rovněž budeme rádi za bezplatné nabídky zbytkových materiálů jako vlna, látky, papíry a podobně, které mohou posloužit pro ruční práce odsouzených žen.