Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Rekreační středisko – Moldava

Rekreační zařízení v obci Moldava se nachází v Krušných horách na hranicích se Spolkovou republikou Německo, 15 km od města Teplic, nedaleko lyžařského  Bouřňák. Přímo v obci je hraniční přechod do SRN. Je zde velká možnost turistiky a zimních sportů. Nedaleko hraničního přechodu na německé straně je sjezdový areál se sáňkařskou dráhou. Velký sportovní areál tvoří sjezdové tratě zimního lyžařského střediska Bouřňák, který je od rekreačního zařízení vzdálen asi tři kilometry.

Ubytování

Zděná budova má celkem 7 pokojů s kapacitou 28 lůžek – 2x třílůžkový pokoj, 3x čtyřlůžkový pokoj 2x pětilůžkový pokoj. Sociální zařízení je společné.

Objekt má dvě samoobslužné kuchyně. V přízemí se nachází prostorná společenská místnost. Další obdobná místnost s krbem je k dispozici v suterénu objektu.

Doprava

V obci Moldava je vlakové nádraží, které má v současnosti poněkud omezený provoz. Zastávka autobusů v obci též, ovšem provoz autobusové linky je méně intensivní.

Vybavení

Na pozemku rekreačního zařízení jsou dětské houpačky, prolézačky a sportovní hřiště na nohejbal, případně volejbal. V rekreačním zařízení není půjčovna sportovního náčiní.

Stravování

Stravování je individuální. Objekt má dvě samoobslužné kuchyně s elektrickými sporáky, mikrovlnnými troubami a veškerým kuchyňským a jídelním nádobím. V každé kuchyni je chladnička, v rekreačním zařízení je jeden šuplíkový mrazicí box. V obci Moldava ve vzdálenosti asi 400 až 800 metrů je několik restaurací s možností celodenní stravy. Prodejna potravin se nachází asi 400 metrů od rekreačního střediska.

Možnosti výletů do okolí

Město Duchcov (cca 15 km) se zámkem, kde poslední dny svého života prožil známý svůdník Casanova. Nad obcí Krupka vede nejdelší lanovka v České republice na horu Komáří Vížka, která je vzdálena cca 20 km.

Adresa:

Rekreační středisko Moldava – 143, 417 81 Moldava