Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Liberec 9. 4. 2021 (VS ČR) – S účinností ode dne 12. dubna 2021 se opět obnovují návštěvy ve vězeňských zařízení a to v rozsahu a za podmínek stanovených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. 4. 2021 k č.j. MZDR 14598/2021-1/MIN/KAN.

Vězněné osoby bude možné navštívit ve stanovený termín ve vazební věznici s tím, že návštěvu mohou v jeden čas konat nejvýše dvě osoby a každá z nich po dobu návštěvy má nasazený ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95) [s výjimkou dětí do dvou let věku, které nemusí mít ochranný prostředek dýchacích cest, a s výjimkou dětí od dvou do patnácti let věku, pokud mají jiný ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének], a při dodržení dalších stanovených režimových opatření. Mezi tato preventivní režimová opatření patří:

Návštěvník se prokazuje čestným prohlášením před vstupem do věznice, že na něj nejsou uvalena žádná karanténní nebo izolační opatření a není mu známo, že má v současné době onemocnění Covid-19 a dále, že se setkal s covid-pozitivní osobou.

Mezi vězněnou osobou a návštěvou je umístěna přepážka z plexiskla, návštěva bez možnosti fyzického kontaktu.

Zákaz konzumace jídla a pití během návštěvy.

Nelze předávat v průběhu návštěvy jakékoliv předměty, kromě předávání věcí ze zákonných důvodů. 

 

Sdílet článek

Facebook
Platforma X

Další aktuality v kategorii

Žádné aktuality nenalezeny.