Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
23.6.2017

Předávání vysvědčení odsouzeným

Odsouzení z valdické věznice ve čtvrtek převzali, po úspěšném absolvování učebního oboru Obráběč kovů, výuční listy.

Ve školním roce 2016/2017 bylo zařazeno do Školského vzdělávacího střediska Valdice 66 žáků do učebního oboru Obráběč kovů – 27 do začínajícího ročníku a 39 do závěrečného ročníku. Po propuštění z výkonu trestu, ale i při práci ve věznici, se absolventi uplatní ve strojírenství, a to jak ve výrobních, tak i opravárenských provozech. Mohou pracovat jako univerzální obráběči, soustružníci, frézaři, brusiči, vrtaři apod.

Bylo vydáno 52 výročních vysvědčení a 31 žáků ukončilo studium získáním výučního listu s vysvědčením o závěrečné zkoušce – 15 prospělo s vyznamenáním a 16 prospělo. Absolventi zároveň obdrželi europass, což je dodatek k výučním listům popisující, co se v daném oboru naučili a v jaké profesi se mohou uplatnit. Dokument často vyžadují zaměstnavatelé v rámci celé EU.

Počet vyučených ve valdickém ŠVS byl nejvyšší v rámci všech devíti Školských vzdělávacích středisek Středního odborného učiliště (vyučeno celkem 171 žáků).

Další formou výuky pro odsouzené bylo v tomto školním roce osm kurzů, do kterých bylo zařazeno 98 žáků, z nichž 70 obdrželo příslušný doklad o absolvování kurzu.

Při předávání výučních listů byla přítomna nejen zkušební komise, jíž předsedala ředitelka Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Jičíně Alena Žalská, ale i ředitel SOU Praha Martin Váňa se svým zástupcem, kolegové ze ŠVS Rýnovice, Stráž pod Ralskem a Plzeň a v neposlední řadě 1. zástupce ředitele věznice Jiří Karásek. Všichni úspěšným absolventům popřáli, aby své nabyté znalosti zúročili v dalším životě.

fre