Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
18.12.2017

Rok 2017 ve znamení vzestupu pracovních příležitostí

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 18. prosince (VS ČR) – Ve sféře zaměstnávání vězněných osob se Věznici Světlá nad Sázavou v roce 2017 velice dařilo. Její poměrně mladá provozovna Střediska hospodářské činnosti, zřízená v říjnu 2016, uzavřela nové spolupráce se čtyřmi firmami. K stávajícím pěti tak přibyla čtyři pracoviště pro minimálně 120 žen. Věznice tím zajistila práci pro více než 500 odsouzených žen.

Na počátku roku bylo zřízeno pracoviště vězněných osob v místním největším závodě CRYSTALITE BOHEMIA s.r.o. Pracoviště má zatím kapacitu pro 20 žen, které balí hotové sklářské výrobky, manipulují s výrobním materiálem a obsluhují automatické linky na výrobu nápojového a dekorativního skla.

Od června byla zahájena spolupráce s místní rodinnou firmou AMG – Karel Pícha. Odsouzené obsluhují svářečské poloautomaty a hydraulické lisy na obrábění kovových výrobků.

V červenci pak vznikla dvě pracoviště. První je ve společnosti DS Smith Packaging, která sídlí v logistickém areálu společnosti Jipocar. Zde pracuje 8 žen v kartonážní výrobě. Druhé pracoviště je v japonské firmě Futaba Czech, s.r.o., která sídlí v Havlíčkově Brodě. Toto pracoviště se během 5 měsíců rozrostlo z jednosměnného provozu pro 30 odsouzených na dvousměnný pro cca 100 odsouzených žen. Odsouzené obsluhují svařovací automaty automobilových dílců.

Dále jsou v činnosti dlouholetá a stávající pracoviště LION PRODUCTS, s.r.o., JIPOCAR Obaly s.r.o., hand-made service s.r.o., Kostelecké uzeniny, a.s. a Hamerník s.r.o., jejichž výrobní programy a počty pracujících vězeňkyň připomíná níže přiložená tabulka.

 

Název pracoviště Kapacita Pracovní činnosti Spolupráce od
 LION PRODUCTS 220  balení cukrovinek 2002
 JIPOCAR Obaly 50  obsluha linek na mytí plastových obalů 2010
 hand-made service 50  manipulační práce pro tiskárenský průmysl 2014
 Kostelecké uzeniny 40  balení uzenin  2015
 Hamerník 20  obrábění dřevěných výrobků 2015
 CRYSTALITE BOHEMIA 20  manipulační práce a balení sklářských výrobků 2017
 AMG Karel Pícha 5  kovovýroba – obráběcí práce 2017
 Futaba Czech 90  obsluha svářečských automatů 2017
 DS Smith Packaging 8  kartonážní výroba 2017

eho