Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner

Základní informace

Věznice se nachází ve městě Stráž pod Ralskem v Libereckém kraji, mezi Libercem a Českou Lípou. Vznikla z původních ubytoven, které sloužily pro pracovníky uranových dolů. Její historie se datuje od roku 1973.

Objekty od té doby prošly celou řadou změn a rekonstrukcí. Od roku 1994 až do roku 2001 se zde využívalo i zvláštní oddělení pro výkon vazby. Nynější věznice je profilována jako věznice s ostrahou, v rámci věznice je zřízeno oddělení s dozorem a oddělení se zesíleným stavebně -technickým zabezpečením. V lednu roku 2007 bylo otevřeno specializované oddělení pro odsouzené s mentální retardací, zařazené do oddělení s dozorem.

Ubytovací kapacita věznice je podle normy 736 míst.

Mezi hlavní priority věznice patří zaměstnávání odsouzených. Vězni jsou zaměstnáváni přímo ve věznici, ale také na pracovištích mimo věznici. V rámci programů zacházení se pro odsouzené připravují různé vzdělávací kurzy, speciálně výchovné programy a zájmové aktivity.

Věznice Stráž pod Ralskem má přiděleno 316,5 tabulkových míst, z toho 193 pro služební poměr a 123,5 pro pracovní poměr.