Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
5.9.2016

Zahájení nového školního roku

Celkem 60 odsouzených začalo od 1. 9. 2016 ve Věznici Stráž pod Ralskem studovat ve zdejším Školském vzdělávacím středisku.

Vybraní odsouzení zde mají možnost studovat učební obor s názvem „Obráběč kovů“ a dva studijní kurzy ( Kurz výpočetní techniky a Strojní a zámečnický kurz ).

Učební obor „Obráběč kovů“ je klasický učební obor, zakončený výučním listem. Poskytuje odsouzeným vzdělání v jednom z dnes nejpoptávanějších oborů na trhu práce. V teoretické výuce jsou pro studenty obsaženy základní předměty jako je například matematika, výpočetní technika, technologie nebo technické kreslení, ale v rozvrhu je pro ně připravena také čeština i angličtina.

Kurz výpočetní techniky v délce 5 měsíců je přibližně v rozsahu ECDL, což je mezinárodní standard pro digitální znalosti a dovednosti. Tento kurz je primárně určen pro odsouzené, kterým by neznalost práce na PC mohla po uplynutí výkonu trestu odnětí svobody komplikovat hledání zaměstnání.

Kurz s názvem Strojní a zámečnické práce je ryze praktický a jeho úkolem je naučit odsouzené pracovat s kovem a uplatnit se po propuštění v zámečnické nebo klempířské dílně, případně v továrním provozu.

Vstup do nového života po vykonání trestu by měl být pro odsouzené s výučním listem či s novými znalostmi z absolvovaných kurzů snazší a hledání zaměstnání jednodušší, což je i jedním z cílů nové koncepce českého vězeňství.

Ing. Martina Krutinová – tisk. mluvčí věznice