Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
28.8.2017

Loučení z prázdninami

OSTROV 25. srpna 2017 (VS ČR). Za krásného slunného počasí opět pod záštitou Městské knihovny v Ostrově proběhl další ročník akce pro celou rodinu. Na této akci našla své místo jako každý rok i Věznice Ostrov.

V rámci statické ukázky byla prezentována eskortní vozidla a služební výstroj a výzbroj. Děti za vydatné pomoci rodičů odpovídaly na kvízové otázky a získávaly odměnu v podobě korálků, které na konci své pouti mezi stanovišti všech zúčastněných organizací, kam mimo jiné patřila Nemocnice Ostrov, Městská policie a hasičský záchranný sbor, vyměnily za sladkou odměnu.

Ve dvou časově oddělených blocích byla předvedena v rámci dynamické ukázky práce psovodů v rámci poslušnosti, vyhledávání drog a zadržení pachatele ve volném prostoru i v automobilu. Na závěr ukázky si mohli malí i velcí diváci pohladit služební psy, a přestože viděli, co dokážou, vůbec se jich nebáli.

V rámci odpoledne pak byl vyhlášen výsledek sbírky na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, kterou spolu s Městskou knihovnou spoluorganizovala Věznice Ostrov. Podařilo se vybrat 6.752 Kč. Dík patří všem přispěvatelům, podpořili dobrou věc.