Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
27.2.2018

Beseda s odsouzenými

OSTROV 26. února 2018 (VS ČR)     Dne 22. 2. 2018 proběhla ve Střední zdravotnické škole v Karlových Varech beseda v rámci projektu specializovaných oddělení Věznice Ostrov. Besedy se zúčastnili žáci 1. a 2. ročníku (cca 50 žáků). Besedu vedli odborní zaměstnanci oddělení výkonu vazby a trestu, Bc. David Slavík, Ing. Simona Čepeláková a Mgr. Jiří Vorel. Žáci byli informováni obecně o VSČR, Věznici Ostrov, o rizikovém chování v populaci mladých lidí, jako např. užívání návykových látek aj. Besedy se účastnili i dva odsouzení, kteří otevřeně vyprávěli své životní příběhy a proč se dostali až do vězení. Na závěr byly zodpovězeny četné dotazy studentů. Beseda měla velice pozitivní ohlas, jak je zřejmé z poděkování, které obdržel ředitel věznice:

 

Vážený pane řediteli,

ve čtvrtek  22.2. se žáci l. AZT a 2. AZT účastnili besedy s odsouzenými vězni Vaší věznice. Kromě informací o vězení a denním režimu odsouzených si žáci vyslechli životní příběhy mladých vězňů Tomáše a Patrika. Obdivuji oba dva kluky, jakým způsobem se dokázali otevřít a svůj příběh zveřejnit.

Zároveň oceňuji aktivitu pracovníků a výchovných poradců, kteří se odsouzeným věnují a poskytují jim možnost najít novou životní cestu.

Beseda byla moc zajímavá a pro mladou generaci poučná.

Děkuji.

S pozdravem Mgr. Michaela Halámková