Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner

Rekreační středisko

Věznice Nové Sedlo nabízí svým zaměstnancům i jiným osobám možnost rekreace ve vlastním rekreačním středisku, které se nachází na břehu Nechranické vodní nádrže v okrese Chomutov, asi 1,5 km od obce Vikletice. Středisko je oploceno a z části zalesněno, odděleno od vodní nádrže asi 50 m širokým volným pozemkem s oblázkovým břehem s možností využití ke koupání a vodním sportům, surfování za předpokladu použití vlastních sportovních pomůcek. Vodní nádrž poskytuje možnosti i sportovním rybářům.

Rekreační středisko sousedí s veřejným kempem, ve kterém se nachází prodejna smíšeného zboží, dále restaurace s možností občerstvení nebo i stravování. Ve středisku byly za poslední roky zkvalitněny podmínky pro rekreaci, zejména co se týče sociálních zařízení. Staré WC byly nahrazeny novými ekologickými, byly postaveny sprchy s teplou vodou, a byl vybudován nový rozvod el. energie. Chatky byly vybaveny novým zařízením a ve srubu je nový chladící box k uchování potravin.

Ubytování

Jedná se o 3 dřevěné nevytápěné chatky s podsklepením (úložný prostor pro kola, lehátka apod.). Ubytovací kapacita celkem 12 osob (3×4), dále 1 obytná nevytápěná buňka s ubytovací kapacitou 4 osoby a 1 společný polootevřený srub s krbem určený všem rekreantům /bez ubytovací kapacity/. V krbu je možné rožnit i grilovat. Srub skýtá všem rekreantům společné posezení. K ubytování je zapotřebí vzít sebou ložní prádlo (prostěradlo, polštář a deku nebo spací pytel) V areálu je upravený terén asi pro 30 stanů či karavanů a parkování pro 10 osobních automobilů.

Doprava

Individuální nebo autobusová doprava ze Žatce, Kadaně nebo Chomutova do obce Vikletice, za osadou odbočit doprava směr kemp Vikletice, nebo asi 1,5 km pěšky.

Vybavení

V areálu je hřiště na volejbal, nohejbal, ping-pongový stůl, možnost zapůjčení raket na tenis a badminton, míče na házenou, fotbal. Pro děti jsou zde houpačky a prolézačky.

Stravování

Vlastní příprava stravy ve srubu. Rekreační zařízení nemá kuchyň, poskytuje pouze uzamykatelnou schránku v chladícím boxu na potraviny, které je možno zakoupit v obci Vikletice, nebo v sousedním kempu. Srub je vybaven vařičem a varnou konvicí. V areálu je vybudována udírna, ve které je možné udit jak uzeniny tak i nalovené ryby. V okolí asi 1,5 km se nachází restaurační zařízení (sousední kemp nebo obec Vilkletice). Ke stravování je nutné vzít sebou vlastní nádobí.

Možnost výletů do okolí

V okolí se nachází historická města Kadaň, Žatec a Chomutov (asi do 15 km). Autem je v dosahu střed oblasti Krušnohoří (Klínovec, Boží Dar) nebo Českého středohoří (Milešovka, Raná). Asi 15 km od rekreačního střediska můžete navštívit zámek Krásný Dvůr (známý z natáčení filmů např. Básníci) s nádherným parkem v anglickém stylu.