Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
24.6.2016

Návštěva ředitele bavorských věznic

Věznici Kynšperk nad Ohří včera navštívil ředitel partnerských bavorských věznic St. Georgen Bayreuth a Hof pan Mathias Konopka se svými kolegy.

Po úvodním slovu prvního zástupce ředitele věznice Josefa Pljučarského postupně zahraniční kolegové prošli rozlehlý areál věznice a podrobně se seznámili s chodem zařízení. Zavítali na ubytovny i pracoviště odsouzených, seznámili se například s výstrojí a výzbrojí příslušníků, se systémem střežení, obsahem činnosti strážní a dozorčí služby, vystrojováním vězňů apod.

Ředitel věznice Vladan Havránek a kolegové z oddělení výkonu trestu a oddělení vězeňské stráže pak hostům vysvětlovali problematiku zacházení s vězni, zaměstnávání, poskytování zdravotní péče a porovnávali systém a podmínky obou systémů. Na závěr setkání prodiskutovali oba ředitelé možnosti konkrétní spolupráce pro rok 2017, předjednané při dubnovém setkání v Bayeruthu.

Věznice Kynšperk nad Ohří uzavřela partnerství s německými věznicemi v říjnu 2002. Během této doby se uskutečnila řada výměnných stáží, exkurzí, odborných, sportovních i společenských setkání (více zde).

peb