Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
13.6.2016

Koncert Petry Halfmann

Po dvou letech zavítala do věznice v neděli dopoledne německá zpěvačka Petra Halfmann se svým doprovodem, aby zde koncertovala pro téměř osmdesát odsouzených. Nabídka koncertu přišla z partnerské věznice v Hofu v Bavorsku, kde Petra před víkendem také vystupovala.

Petra zpívá ve věznicích poměrně často. Jinak zpívá se sborem, s kapelou nebo sólově, v koncertních sálech, při bohoslužbách nebo pod širým nebem. Repertoár byl i tentokrát pestrý, slyšet byly skladby v rodném jazyce, několik jich zaznělo v angličtině a velký ohlas měla píseň v češtině. Při hře ji doprovázel Robert Reuter a Gunars Birgerson.

Se zpěvačkou přijel také jednačtyřicetiletý Peter Wagner, který překládal mluvené slovo a sdílel s odsouzenými své svědectví. Jako malý chlapec přišel o dosavadní domov a rodinu. Po čase ho přemohl démon drog, alkoholu a cigaret. Nebyl schopen žádného vztahu a přesto, že po čase potkal dívku, do které se zamiloval a počal s ní dítě, nebyl schopen využít této šance na nový život. Nakonec skončil na ulici, kde sbíral i nedopalky cigaret. I když ho vzal na milost prastrýc, který mu poskytl střechu nad hlavou, neviděl východisko a pokusil se o sebevraždu. Za čas se setkal s Janem z Iránu, který ho přivedl k Ježíši Kristu. Díky němu přestal s drogami a alkoholem. „Mám pravidelný kontakt se svým synem a můj Král mi daroval i rodinu s věřící ženou a malou dcerkou“, pověděl. Život je neustálý boj, ale Petr ví, že jeho Král ho nikdy neopustí a co udělal pro něj, udělá i pro každého, kdo ho k sobě pustí.

Pro věřící je naděje pro každého a ten kdo zachraňuje a dává nový život je Pán Ježíš Kristus. Na závěr setkání bylo darováno okolo padesáti Nových zákonů, které právě o naději vypráví. Odsouzeným je věnoval Mezinárodní svaz Gedeonů. Významný podíl na organizaci akce má Josef Hofbauer (více zde) a finančně jej podpořili němečtí Obchodníci plného evangelia.

Ve věznici je nyní přes tisíc odsouzených, koncertu se účastnili vybraní vězni z oddílu pro odsouzené věřící a se zájmem o duchovní hodnoty, z bezdrogové zóny a standardních oddílů (více zde).

peb