Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner

Časté dotazy

Dobíjení telefonního kreditu

Způsoby dobíjení telefonního kreditu u společnosti BVfon Czech Telecommunication, s.r.o. naleznete zde.

Nenašel (šla) jsem zde odpověď na svoji otázku

Zkuste FAQ Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR, kde svoji odpověď můžete nalézt.

Mám syna/manžela/druha ve výkonu trestu a chci aby jej vykonával ve Věznici Kuřim

Písemnou formou požádat ředitelku věznice o přemístění do Kuřimi. Avšak samotná Vaše žádost nestačí. Musí se k ní připojit i odsouzený. Proto je rychlejší, když svoji žádost směřujete do věznice, kde odsouzený aktuálně vykonává svůj trest. V té připojí svoji žádost a postoupí se požadavek do Kuřimi. Pokud dojde k dohodě ředitelů, je odsouzený přemístěn. Pokud k dohodě nedojde, můžete požádat Generální ředitelství, aby žádost posoudilo.

Musí odsouzený pracovat?

Pro potřeby věznice ano. Může být potrestán za to, že takovou práci odmítne. Ve chvíli, kdy má za práci dostávat plat, musí s nabídkou souhlasit.

Kudy do Věznice Kuřim?

Věznice Kuřim leží na východním okraji výrobní zóny města Kuřim, při silnici E 461 z Brna na Svitavy. Pokud využijete vlakového spojení, je vzdálenost od železničního nádraží cca 3 km. Plánujete-li cestu autobusem vystupte na zastávce Kuřim, Prefa rozc., která je nejblíže věznici cca 200 metrů. Veškeré autobusové i železniční spoje naleznete na stránkách Integrovaného dopravního systému. Před věznicí Kuřim je k dispozici parkoviště osobních automobilů pro návštěvy odsouzených.