Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
6.4.2018

Beseda pro odsouzené

Ve věznici proběhla beseda na téma pracovního uplatnění ve firmě DONGWON CZ Třinec.

Ve čtvrtek 05.04.2018 v odpoledních hodinách proběhla ve věznici beseda se zástupci personálního oddělení firmy DONGWON CZ Třinec, kteří přijeli odsouzeným nabídnou možnost pracovního uplatnění ve firmě jak v době výkonu trestu, tak po jeho ukončení.

Dongwon CZ je dodavatelem komponentů pro koncern Hyundai Motor Manufacturing a KIA Slovakia. Na českém trhu působí již 10 let a specializuje se na výrobu části karoserie tj. dveřních rámů a dále bezpečnostních prvků a nosičů palubních desek.

V rámci připravené prezentace seznámili personalisté z Dongwongu zájemce z řad odsouzených s možností pracovního uplatnění ve firmě, nastínili případnou možnost zajištění ubytování a uvedli, že pomoci mohou případným zájemcům také v oblasti dluhového poradenství. Prostor byl samozřejmě rovněž na dotazy odsouzených.

Věznice s firmou spolupracuje v oblasti zaměstnávání již delší dobu. Součástí návštěvy bylo také krátké pracovní jednání se služebním zástupce ředitele o možnostech zajištění rekvalifikačních kurzů pro odsouzené, kteří jsou již na základě uzavřené dohody  v Dongwongu zaměstnání.