Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
21.3.2016

První návštěva kostela odsouzených z objektu Poštorná

Dne 13. března 2016 navštívila pětice odsouzených umístěných v oddělení dohledu v objektu Poštorná Věznice Břeclav římskokatolickou bohoslužbu v kostele Navštívení Panny Marie v Břeclavi – části Poštorná. Byla to vůbec první návštěva extramurální bohoslužby odsouzenými vykonávajícími VTOS v objektu Poštorná.

Začátek bohoslužby proběhl symbolicky, farář Lukasz Szendzielorz předal kaplanovi Věznice Břeclav své čerstvé pověření k duchovní službě právě v objektu Poštorná. Pětice odsouzených si při návratu viditelně i slyšitelně považovala příležitosti navštívit bohoslužbu a těšila se na následující, zase někdy za měsíc. Díky vstřícnosti vedení Věznice Břeclav ke zdejší duchovní službě bude takováto možnost smysluplně strávit nedělní dopoledne odsouzeným pravidelně nabízena.

Kaplan věznice Mgr. Daniel Blažek dlouhodobě doprovází skupinu odsouzených vykonávajících VTOS v objektu Břeclav na bohoslužbu konanou v evangelickém kostele v Břeclavi. Nově k tomu tedy přibyla příležitost účastnit se extramurální římskokatolické bohoslužby i odsouzeným ve výkonu trestu v objektu Poštorná
kaplan Mgr. Daniel Blažek.