Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
6.3.2019

Další ukončený projekt je tady

Vězňova cesta - projekt, který je spolufinancován Evropskou unii - spolupráce Věznice Bělušice s Mezinárodním vězeňským společenstvím

V první březnové dny roku 2019 odsouzení z Věznice Bělušice, díky zapojení se do projektu Vězňova cesta pořádaným Mezinárodním vězeňským společenstvím v České republice, úspěšně ukončili etapu, které jim pomohla primárně přemýšlet o sobě a svém jednání. Projekt probíhal v délce 8 týdnů a byl určen převážně pro jedince s agresivním vzorcem jednání. Potvrzení o absolvování kurzu společně s biblí vězňům slavnostně předal za věznici 1. ZŘV plk. Mgr. Ondřej Kroupa, za společenství výkonná ředitelka Gabriela Kabátová. Cílem projektu je zvýšit míru zaměstnanosti znevýhodněných u nízko kvalifikovaných či rizikových osob ve výkonu trestu a po propuštění nabídnout práci a ubytování. Spolupráce věznice a společenství na současném a nových projektech bude v budoucnu pokračovat.
Mezinárodní vězeňské společenství v České republice (dále jen MVS) vzniklo v roce 2010 a od června 2011 je české společenství součástí největší křesťanské světové dobrovolnické organizace v oblasti vězeňství Prison Fellowship International, která pracuje ve 127 zemích a jejíž vznik se datuje do roku 1976. MVS je křesťanské sociální hnutí bez rozdílu vyznání a je registrováno jako zapsaný spolek, který se zaměřuje na projekty spojené s výstupem osob z výkonu trestu odnětí svobody a jejich následné zařazení do společnosti.